До всіх статей

Як уникнути сухості очей при тривалій їзді на автомобілі

Поради по здоров’ю
Корисна інформація: Як уникнути сухості очей при тривалій їзді на автомобілі

Автомобіль забезпечує комфорт пересування та повну свободу дій. Часто перебуваєте за кермом і помітили, що від перенапруги виникає втома очей, з’являються сухість і печіння? Розберемо, чому так відбувається, чим можна собі допомогти.

Корисна інформація: Як уникнути сухості очей при тривалій їзді на автомобілі

Коротко про проблему

Синдром сухого ока виникає внаслідок недостатнього покриття поверхні ока слізною водяною плівкою. Він розвивається через зниження продукції сльози. У зоні ризику люди з хронічними захворюваннями, жінки під час менопаузи та інші. Також характерний дискомфорт починає з’являтися внаслідок тривалої роботи за комп’ютером або, наприклад, керування автомобілем.

Приймання деяких препаратів системної дії посилює перебіг проблеми. Також синдром сухого ока може бути спричинений алергією.

Синдром сухого ока: важливо пам’ятати

При синдромі сухого ока спостерігається дефіцит природної сльози, що відіграє захисну та зволожуючу роль. Нормальною кількістю вважається 0,3-0,5 мл за хвилину, якщо ця кількість менша, виникнуть характерні неприємні симптоми.

Причини та симптоми сухості очей

Водії, які багато часу перебувають за кермом, мають свої професійні захворювання. Серед них порушення в роботі опорно-рухової системи, печіння, дискомфорт, відчуття піску в очах. Водій уважно вдивляється в далечінь, рідше кліпає, внаслідок чого знижується продукція слізної рідини, що зволожує рогівку. Очі сильно втомлюються, з’являється неприємне відчуття піску, сухості.

Корисна інформація: Як уникнути сухості очей при тривалій їзді на автомобілі

Не варто відмовлятися від сонцезахисних окулярів, важливо брати моделі високої якості. Негативно впливає на продукцію сльози автомобільна кліматична система. Якщо є змога, рідше вмикайте піч або кондиціонер. Також варто використовувати спеціальні краплі, що знімають втому з очей водія. Препарати штучної сльози продаються без рецепта, прості у застосуванні та швидко покращують самопочуття.

Важливість зору для автомобілістів

Від уважності та зосередженості водія за кермом залежить безпека інших учасників руху. Чітка, злагоджена робота органів зору з головним мозком дозволяє точно оцінювати обставини на дорозі та своєчасно реагувати на зміни.

Тривале перебування в одній позі під час керування транспортом порушує кровотік хребетних артерій, очей, мозку. Страждають і м’язи органів зору. Погіршується ситуація при водінні в салоні з пилом, у негоду, в темну пору доби. Додатково провокує розвиток синдрому сухого ока авітаміноз, носіння контактних лінз, куріння та вживання кави.

Очні краплі для водіїв

Очні краплі для водіїв приносять полегшення, усувають неприємні симптоми, болючість. Засіб зручний у застосуванні, бореться з відчуттям піску, чужорідного тіла та сухістю очей.

Зволожуючі краплі категорії штучної сльози СуперОптік Аква – можуть бути важливою складовою аптечки водія. Головна активна речовина – гіалуронова кислота, яка має ідентичну з людською сльозою структуру. Застосовуйте краплі за інструкцією до 5 разів упродовж дня. В одній упаковці містяться 2 флакони.

Корисна інформація: Як уникнути сухості очей при тривалій їзді на автомобілі

Вправи від втоми очей

Очні краплі для водіїв – чудовий засіб для вирішення проблем із втомою, сухістю, печінням. Але також буде корисною й спеціальна гімнастика. Не обов’язково опановувати складний комплекс вправ, можна виконувати такі дії:

  • Кліпання. Обов’язково активні (впродовж 30 секунд). Після цього зробіть паузу на 10 секунд, повторіть кліпання.
  • Мруження. Замружтеся настільки сильно, наскільки можете, на 5 секунд. Розплющіть очі, повторіть знову. Хороша вправа для зниження тиску.
  • Рухи очима. Голову тримайте рівно, дивіться ліворуч і праворуч, вгору та вниз. 6-7 циклів буде достатньо.

Добре знімає напругу силіконова маска з охолоджуючими властивостями. Її можна знайти в інтернеті чи косметичному магазині. І обов’язково регулярно відвідуйте лікаря.

Користь гімнастики для водіїв

Гімнастика для водіїв корисна тим, що:

  • стимулює мікроциркуляцію;
  • зміцнює м’язи;
  • зупиняє прогресування патологій;
  • знижує тиск усередині ока.
Корисна інформація: Як уникнути сухості очей при тривалій їзді на автомобілі

Робіть прості вправи хоча б 3 рази на день, і за кілька тижнів помітите, що ситуація значно покращилася.

Рекомендації щодо використання крапель

До використання крапель ретельно вимийте руки, відкрийте флакон та підготуйте ватний диск. Голову закиньте назад, відтягніть нижню повіку вниз.

Закапайте штучну сльозу в кон’юнктивальний мішок – 1-2 крапель буде достатньо. Заплющте очі, активно покліпайте, приберіть надлишки препарату ватним диском.

Висновок

Синдром сухого ока є поширеною проблемою у водіїв та людей, робота яких пов’язана з тривалим використанням комп’ютерів та інших електронних пристроїв.

Водії, які проводять багато часу за кермом, часто зазнають цієї перенапруги, особливо під час тривалих поїздок. Рідке кліпання, що теж часто зустрічається у водіїв, може погіршити проблему, оскільки воно відіграє важливу роль у зволоженні очей і розподілі слізної рідини.

Однак існують ефективні методи профілактики та лікування синдрому сухого ока. Водіям рекомендується використовувати спеціальні краплі для очей, що містять штучну сльозу, щоб зволожувати очі та полегшувати сухість.

Використана література

Advances in dry eye disease treatment. O’Neil EC, Henderson M, Massaro-Giordano M, Bunya VY. Curr Opin Ophthalmol. 2019 May;30(3):166-178. doi: 10.1097/ICU.0000000000000569.

Dry Eye Disease: Prevalence, Assessment, and Management. Rouen PA, White ML. Home Healthc Now. 2018 Mar/Apr;36(2):74-83. doi: 10.1097/NHH.0000000000000652.

Dry Eye. Clayton JA. N Engl J Med. 2018 Jun 7;378(23):2212-2223. doi: 10.1056/NEJMra1407936

Dry Eye Disease: An Update in 2022. Hakim FE, Farooq AV. JAMA. 2022 Feb 1;327(5):478-479. doi: 10.1001/jama.2021.19963.

Дізнайся, які краплі тобі обрати
Швидкий тест, який допоможе визначитись чи загрожує вам Синдром Сухого Ока та які краплі краще обрати відповідно до ваших потреб
5 коротких запитань (3-5 хв часу на проходження)
Під час проходження тесту, ми не збираємо ваші персональні дані (ім’я, телефон, електронна адреса тощо)
ПРОЙТИ ТЕСТ
Дізнайся, які краплі тобі обрати
1.
Чи використовуєте Ви краплі для полегшення таких симптомів: сухість очей, відчуття піску, почервоніння ока?

2.
Як часто Ви відчуваєте сухість, втому очей, відчуття піску або печіння?

3.
Які симптоми відчуваєте найчастіше? (можете обрати декілька)
4.
Коли частіше відчуваєте симптоми, які зазначали в попередньому питанні?

5.
Чи використовуєте ви лінзи?

Додаткова допомога зору:
СуперОптік Капсули

1 капсула на добу для підтримки та захисту зору від
несприятливих зовнішніх факторів (робота за комп’ютером, куріння, керування транспортними засобами та вікові зміни 40 років).

Омега 3, Лютеїн Flora Glo ® та 15 активних компонентів для зниження стомлюваності та підтримання нормальних функцій зору.

Чи не є лікарським засобом.

Без ГМО.