До всіх статей

Як правильно вибрати монітор, щоб знизити ризик розвитку сухості очей?

Поради по здоров’ю
Корисна інформація: Як правильно вибрати монітор, щоб знизити ризик розвитку сухості очей?

Безпечний монітор для комп’ютера – запорука здоров’я очей. Люди, які працюють тривалий час перед екраном, схильні до ризику погіршення зору або його часткової втрати. Щоб уникнути подібних ситуацій, необхідно придбати захисні окуляри або звертати увагу на параметри комп’ютерного дисплея. Про те, як вибрати монітор для очей, мова піде в нашому матеріалі.

Корисна інформація: Як правильно вибрати монітор, щоб знизити ризик розвитку сухості очей?

Що таке «сухе око»

Синдром сухого ока – це стан, при якому око людини не отримує необхідної кількості вологи або сльози занадто швидко випаровуються. При ССО можуть відчуватися свербіж, печіння або пісок, а також втома очей під час читання або під час роботи за комп’ютером. Крім того, спостерігається почервоніння або подразнення очей.

Діагностика проводиться за допомогою обстеження у фахівця. Крім того, знадобляться і додаткові тести, які дадуть змогу виміряти обсяг слізних рідин.

Фактори вибору хорошого монітора

Щоб знизити шкідливий вплив комп’ютерного дисплея на зір, необхідно звернути увагу на декілька характеристик пристрою. Виділяють кілька параметрів, які забезпечать якісний вибір монітора, щоб не втомлювалися очі.

Корисна інформація: Як правильно вибрати монітор, щоб знизити ризик розвитку сухості очей?

Яскравість екрану

Серйозної шкоди зору людини завдає надмірна яскравість екрану. Важливо розуміти, що показник у 100 ніт є безпечним, а від 150 до 200 ніт – найбільш допустимим за штучного і денного освітлення. Тим, хто вважає за краще працювати за комп’ютером у напівтемряві, підійдуть моделі дисплеїв з низьким рівнем мінімальної яскравості.

Контрастність

Перед тим як вибрати монітор, щоб не втомлювалися очі, важливо звернути увагу на такий параметр, як контрастність. Чим вища така характеристика, то краще для очей користувачів. Фахівці вказали, що нижній поріг цього параметра має бути на рівні 600-700:1.

Температура кольору

Під час вибору монітора для чутливих очей необхідно звернути увагу на температуру кольору. Так склалося, що теплий жовтий колір став прийнятним для європейських очей. Водночас холодне освітлення від люмінесцентних ламп змушує очі напружуватися.

Корисна інформація: Як правильно вибрати монітор, щоб знизити ризик розвитку сухості очей? Корисна інформація: Як правильно вибрати монітор, щоб знизити ризик розвитку сухості очей?

Матриця

Перед тим як обрати монітор, не шкідливий для очей, варто звернути увагу на такий елемент дисплея, як матриця. Зараз можна знайти кілька варіантів:

 • IPS;
 • TN;
 • *VA.

Неприємні відчуття можуть з’явитися через неправильне розміщення екрана навпроти очей. Дисплеї TN негативно впливають на зір при великому нахилі вперед, IPS-панелі з ефектом Glow не дають чіткості картинки. Екран з матрицею *VA повинен мати відповідний параметр кристалізації.

Частота екрана і час відгуку

У сучасних дисплеях рівень частоти досягає 120 ГЦ, але є й пристрої зі 144 герцами через впроваджені 3D-технології. Також потрібно звертати увагу на відгуки. При повільному перемиканні пікселів змазується картинка, що і завдає шкоди зору.

Корисна інформація: Як правильно вибрати монітор, щоб знизити ризик розвитку сухості очей?

Антивідблискова поверхня

Вибір монітора, коли втомлюються очі, має зводитися і до вивчення такого параметра, як антивідблискова поверхня. Відблиски змушують людей мружитися і напружувати зір, через що очі сильно втомлюються.

Як впоратися з втомою очей?

Ті люди, які довго працюють за комп’ютером, повинні виконувати прості правила:

 • давати очам відпочинок на 20-30 хвилин;
 • організувати додаткове світло перед монітором;
 • розташувати монітор правильно;
 • стежити за чистотою дисплея.

Крім того, щоб очі не втомлювалися від монітора для роботи, варто застосовувати очні краплі.

Корисна інформація: Як правильно вибрати монітор, щоб знизити ризик розвитку сухості очей?

Обираємо краплі для очей для роботи за комп’ютером

Обираючи краплі для очей, важливо звернути увагу на категорію крапель, у цьому разі потрібні краплі категорії штучної сльози з гіалуроновою кислотою в складі, наприклад «СуперОптік Аква». Вони працюють із синдромом «сухого ока», а також втомою очей.

Дослідження

Дослідження українських вчених довели, що низькоякісні монітори завдають серйозної шкоди зору людини. Після тривалої роботи виникає астенопія – тимчасове ослаблення зору. Для попередження такого явища важливо організувати короткі перерви, правильно організувати робоче місце та придбати якісний монітор.

Рекомендації

Крім правильного вибору комп’ютерного монітора, радимо дотримуватися загальних рекомендацій. Це:

 • встановлення пристрою на рівні очей;
 • обов’язкова 15-хвилинна перерва після годинної роботи;
 • зорова гімнастика або переключення на інший рід діяльності;
 • використання крапель категорії штучної сльози;
 • відстань між людиною та екраном має бути не менше 60 см.

Це допоможе уникнути сильної перевтоми та напруги на очі.

Висновок

Багато людей більшу частину часу проводять за монітором. Це завжди впливає на зір. Хоча сучасні монітори набагато безпечніші за попередників, негативний вплив продиктований особливостями людської фізіології. Під час перегляду відео або картинок на екрані комп’ютера люди моргають рідше, ніж зазвичай. Через це слізна рідина швидко випаровується, завдається шкода захисній плівці, з’являються подразнення і втома. Усе це призводить до синдрому “сухого ока”.

Список використаної літератури

https://yellow.ua/ua/kak-vybrat-luchshij-monitor-dlya-glaz

https://bit.ly/4aNCUVD

Дізнайся, які краплі тобі обрати
Швидкий тест, який допоможе визначитись чи загрожує вам Синдром Сухого Ока та які краплі краще обрати відповідно до ваших потреб
5 коротких запитань (3-5 хв часу на проходження)
Під час проходження тесту, ми не збираємо ваші персональні дані (ім’я, телефон, електронна адреса тощо)
ПРОЙТИ ТЕСТ
Дізнайся, які краплі тобі обрати
1.
Чи використовуєте Ви краплі для полегшення таких симптомів: сухість очей, відчуття піску, почервоніння ока?

2.
Як часто Ви відчуваєте сухість, втому очей, відчуття піску або печіння?

3.
Які симптоми відчуваєте найчастіше? (можете обрати декілька)
4.
Коли частіше відчуваєте симптоми, які зазначали в попередньому питанні?

5.
Чи використовуєте ви лінзи?

Додаткова допомога зору:
СуперОптік Капсули

1 капсула на добу для підтримки та захисту зору від
несприятливих зовнішніх факторів (робота за комп’ютером, куріння, керування транспортними засобами та вікові зміни 40 років).

Омега 3, Лютеїн Flora Glo ® та 15 активних компонентів для зниження стомлюваності та підтримання нормальних функцій зору.

Чи не є лікарським засобом.

Без ГМО.