До всіх статей

Сухість і різь в очах: як взаємопов’язані ці стани та як їх лікувати?

Поради по здоров’ю
Корисна інформація: Сухість і різь в очах: як взаємопов’язані ці стани та як їх лікувати?

Різзю в очах називають специфічні неприємні відчуття, схожі на ті, які виникають, якщо щось потрапило в око. До того ж око може почервоніти і почати сльозитися. Найчастіше це супроводжується і світлочутливістю. Подібна проблема називається синдромом сухого ока.[1]

Корисна інформація: Сухість і різь в очах: як взаємопов’язані ці стани та як їх лікувати?

Коротко про ССГ

Турбує неприємне відчуття, коли в очах сухість і різь? Основна причина цього стану пов’язана з неправильним виділенням рідини з ока та компонентів сльозової плівки. Проблема може з’явитися внаслідок зовнішніх чинників, або бути спровокованою віковими чи гормональними змінами. Якщо болять очі, з’являється сухість в очах, різь, це може бути результатом прийому низки ліків, тривалої роботи за комп’ютером, неналежного вибору та догляду за лінзами. [2]

Цей синдром може спричинити у людини значний дискомфорт. А без лікування і зовсім перейти в хронічну форму.

Сухе око: важливо пам’ятати

Як проявляється захворювання? Пацієнт зазвичай скаржиться на печіння, свербіж, “пісок”. У нього відзначається мінлива гострота зору, що постійно змінюється, він також болісно реагує на яскраве світло. Ще в таких випадках властиві скарги на сльозотечу, почервоніння, відчуття напруження під час читання, перегляду екрана монітора телевізора чи комп’ютера, під час керування автомобілем. Запам’ятаємо ці симптоми.
Коли турбує сухість в очах, немає усвідомлення, що робити, адже різь заважає нормально жити – є бажання позбутися проблеми. Насамперед необхідно зволожити сухе повітря вдома, тим паче взимку, коли кімнати надто опалюються. Якщо все ж таки вирішили приймати лікарські препарати, то робити це потрібно тільки після призначення лікаря і згідно з інструкцією. [3]

Корисна інформація: Сухість і різь в очах: як взаємопов’язані ці стани та як їх лікувати? Корисна інформація: Сухість і різь в очах: як взаємопов’язані ці стани та як їх лікувати?

Причини різі в очах

Виникненню проблем подібного роду болю сприяють різноманітні чинники. Найчастіші причини того, що очі сльозяться, сухість і різь в очах є вашими “товаришами”: [4]

 • недосипання на регулярній основі;
 • алергічні реакції при зіткненні з алергенами;
 • наявність стороннього тіла;
 • офтальмологічне захворювання;
 • потрапляння небезпечної хімічної речовини в очі;.
 • тривале використання гаджетів, кондиціонерів, використання лінз, керування автомобілем.

Окремі проблеми схожого характеру можуть спостерігатися у людей, які носять лінзи. Також може бути й так, що після зняття лінз виникає різь в очах. Це тривожний сигнал про необхідність відвідати лікаря і підібрати інші лінзи.

Діагностика чинників, що призводять до різі в очах

Різкий біль в очах рідко з’являється зненацька. З таким відчуттям попутно виникають інші симптоми, які безпосередньо вказують на існування проблем з очима. Чим раніше буде встановлено точний діагноз, тим краще. Не зволікайте з візитом до лікаря!

Сухості та різі в очах самотужки не позбутися – необхідна допомога фахівця. Аби виявити причину різі, офтальмолог здійснює низку діагностичних заходів.

Корисна інформація: Сухість і різь в очах: як взаємопов’язані ці стани та як їх лікувати?

Лікування

Після встановлення чинника, що зумовив дискомфортне відчуття, різі та сухості в очах, офтальмолог запропонує ефективне лікування. При синдромі сухого ока часто призначають зволожуючі краплі категорії штучної сльози. Наприклад, краплі з вмістом гіалуронової кислоти “СуперОптик Аква“. Якщо причина різі більш небезпечна, призначають препарати з антибіотиками.

Дотримання простих правил допоможе знизити ризик розвитку ССГ:

 • Застосування зволожувача повітря.
 • Належний сон.
 • Носіння сонцезахисних окулярів за вітряної та сонячної погоди.
 • Уникнення тютюнового диму.
 • Використання якісної косметики для очей.

Народні засоби

Насправді це далеко не порятунок №1 у боротьбі з описаною проблемою. Проте якщо є нагальна потреба полегшити стан, можна робити компреси з листя берези, шавлії, ромашки, використовувати заварку з чаю. Однак це не доведено наукою. Також можуть виникнути алергічні реакції – потрібно бути обережним. [7]

Профілактика

Важливо:

 • дотримуватися гігієни;
 • робити перерви, працюючи за комп’ютером/ноутбуком;
 • уникати вживання продуктів, що провокують алергію.

Використовуйте краплі в очі від різі та сухості “СуперОптик Аква” згідно з інструкцією.

Корисна інформація: Сухість і різь в очах: як взаємопов’язані ці стани та як їх лікувати?

Чого не можна робити в умовах різі в очах

Коли з’явився дискомфорт, не можна допускати тертя руками, щоб не спричинити мікротравми і не занести інфекцію.

Резюме

Сухість і різь в очах можуть бути наслідком синдрому сухого ока, спричиненого неправильним виробленням сліз і зовнішніми факторами, враховуючи вік, гормональні зміни, ліки і роботу за комп’ютером. Ці симптоми охоплюють печіння, свербіж, відчуття “піску” в очах, почервоніння, сльозотечу і світлочутливість.

Лікування синдрому сухого ока та різі в очах потребує консультації офтальмолога. Він може порекомендувати зволожувальні краплі (штучні сльози) для полегшення симптомів. За серйозних проблем, таких як інфекції, можуть знадобитися антибіотики або інші препарати.

До профілактичних методів належать: зволоження повітря в приміщенні, дотримання правил гігієни, проведення перерв під час роботи за комп’ютером, уникнення алергенів і використання якісної косметики для очей.

При появі різі в очах слід уникати тертя очей руками, щоб уникнути мікротравм та інфекцій. Варто звернутися до лікаря для встановлення правильного діагнозу та лікування, оскільки ССО може завдавати дискомфорту і потребує уваги фахівця.

Дізнайся, які краплі тобі обрати
Швидкий тест, який допоможе визначитись чи загрожує вам Синдром Сухого Ока та які краплі краще обрати відповідно до ваших потреб
5 коротких запитань (3-5 хв часу на проходження)
Під час проходження тесту, ми не збираємо ваші персональні дані (ім’я, телефон, електронна адреса тощо)
ПРОЙТИ ТЕСТ
Дізнайся, які краплі тобі обрати
1.
Чи використовуєте Ви краплі для полегшення таких симптомів: сухість очей, відчуття піску, почервоніння ока?

2.
Як часто Ви відчуваєте сухість, втому очей, відчуття піску або печіння?

3.
Які симптоми відчуваєте найчастіше? (можете обрати декілька)
4.
Коли частіше відчуваєте симптоми, які зазначали в попередньому питанні?

5.
Чи використовуєте ви лінзи?

Додаткова допомога зору:
СуперОптік Капсули

1 капсула на добу для підтримки та захисту зору від
несприятливих зовнішніх факторів (робота за комп’ютером, куріння, керування транспортними засобами та вікові зміни 40 років).

Омега 3, Лютеїн Flora Glo ® та 15 активних компонентів для зниження стомлюваності та підтримання нормальних функцій зору.

Чи не є лікарським засобом.

Без ГМО.