До всіх статей

Сухість та почервоніння очей після лазні

Поради по здоров’ю
Корисна інформація: Сухість та почервоніння очей після лазні

Лазня має на організм позитивний комплексний ефект — допомагає зняти втому, активізує метаболічні процеси та виведення токсинів, покращує стан шкіри та її колір, сприяє зниженню ваги. Але є у процедури і побічні ефекти, якщо не дотримуватись рекомендацій, наприклад, почервоніння та сухість в очах після лазні. Це відбувається через термічне подразнення через підвищену температуру та пару.

Чому болять очі та голова після лазні, як довго може зберігатися цей ефект та як боротися з неприємними наслідками СПА-процедури — розглянемо у цій статті.

Чому червоніють очі після лазні

Після лазні болять очі, є почервоніння склери, відчувається сухість. Основними причинами такого дискомфорту можуть бути:

 • Висока температура, яка стимулює циркуляцію крові, що сприяє розширенню судин та почервонінню склери.
 • Сухе повітря, під впливом якого порушується гідробаланс і пересихає слизова оболонка.
 • Попадання поту в очі призводить до подразнення, почервоніння та дискомфорту.
 • Контраст температури в парній та кімнаті відпочинку сприяє спазмуванню судин і, як наслідок, викликає біль голови, дискомфорт в очах.
 • Алергічна реакція на запахи, що виділяються деревиною, ефірні олії.
Корисна інформація: Сухість та почервоніння очей після лазні

Що відбувається з очима в лазні?

Гаряче повітря має на організм терапевтичний ефект, якщо відвідування сауни чи лазні не протипоказане за медичними показаннями, температура повітря “налаштована” оптимально, витримані правила та рекомендації SPA-процедури. При підвищеній температурі, незалежно від вологості повітря, активізуються обмінні процеси та циркуляція крові, а організм адаптується до нового температурного режиму. У таких умовах капіляри розширюються, червоніють очі та шкірні покриви після лазні, що є природним процесом.

Почервоніння може бути патологічним (набувати хронічного характеру, супроводжуватися сильним дискомфортом або болем), якщо до високої температури повітря приєднуються різні подразники та тригери:

 • піт;
 • випаровування ефірних олій;
 • підвищений внутрішньоочний тиск.

Болять очі та голова після лазні у людей із хронічними захворюваннями внутрішніх органів чи гострими офтальмологічними патологіями. Відвідування лазні може бути корисним за відсутності протипоказань, інакше можна зіткнутися із загостренням різних захворювань та офтальмологічними проблемами.

Корисна інформація: Сухість та почервоніння очей після лазні

Болять очі після лазні наступного дня: чому

Почервоніння та сухість в очах після лазні — природна реакція органу зору на термічний вплив. В ідеалі ці симптоми повинні пройти самостійно за кілька годин.

Чому після лазні очі червоні тривалий час? Такий стан може говорити про термічний опік:

 • при температурі повітря 45С0 рогівка піддається термічному впливу, в ній починаються патологічні зміни;
 • при температурі 80С0 і більше є ризики пошкодження глибших структур — кришталика, райдужної оболонки.

При неконтрольованому тривалому впливі високих та низьких температур може з’являтися туман в очах після лазні, зниження гостроти зору, світлобоязнь.

Корисна інформація: Сухість та почервоніння очей після лазні

Сухість в очах після лазні: що робити

Основними протипоказаннями для відвідування лазні чи сауни є офтальмологічні патології — кон’юнктивіт, увеїт, блефарит. Під впливом сухого або вологого повітря, високої температури ці захворювання можуть загострюватися: відчувається біль, сухість в очах після лазні, почервоніння, відчуття стороннього тіла. Ці симптоми характерні для прогресуючої ксерофтальмії.

Синдром “сухого ока” — це стан, який розвивається на фоні порушення вироблення слізної рідини або зміни її складу. Під впливом гарячого повітря слізна рідина швидше випаровується з поверхні ока, що може викликати дискомфорт. При нормальній функції слізних залоз гідробаланс відновлюється самостійно протягом короткого періоду, інакше необхідно усувати дискомфорт допоміжними методами. Що рекомендується робити, якщо відчувається сухість, біль, почервоніння та туман в очах після лазні кожен раз:

 • Звернутися до офтальмолога для діагностики. Після огляду лікар підбере оптимальний терапевтичний курс, який, залежно від результатів обстеження, може включати протизапальні та зволожуючі місцеві препарати. При патологічній сухості очей можуть допомогти краплі категорії штучної сльози, наприклад, такі як “СуперОптік Аква”.
 • Якщо сухість очей викликана патологічними станами, можуть призначатися додаткові методи лікування — використання бандажних лінз, масаж повік, відкриття (зондування) слізних каналів.
 • Хірургічне лікування призначається, якщо слізна рідина не виробляється через зміни каналів або вроджену патологію, коли консервативна терапія не дає очікуваних результатів.
Корисна інформація: Сухість та почервоніння очей після лазні

Сльози та різь в очах

Сльозотеча в лазні, прозорі виділення — це природна реакція органів зору на температуру та пар. Після лазні цей стан стабілізується самостійно. Якщо після СПА-процедури слізна рідина активно виробляється тривалий час, спостерігається помутніння виділень, приєднується різь і біль — необхідно звернутися до офтальмолога.

Попередньо причинами такого стану можуть бути:

 • Реакція очей на випари, що виділяються під впливом високої температури з деталей обробки та меблів парної, води, каміння.
 • Алергічна реакція на ефірні олії, які можуть утримуватися в розчинах для утворення пари, а також виділятися з віників та деревних стін, лавок.
 • Загострення кон’юнктивіту під впливом температури та вологи.

Рекомендації

Як отримати максимум користі та задоволення від відвідування лазні? Прості рекомендації допоможуть виключити такі неприємні симптоми як почервоніння, біль та сухість в очах після лазні:

 • Перед відвідуванням сауни чи лазні рекомендується пройти профілактичний огляд у офтальмолога. Лікар зможе визначити патологічні стани, які можуть загостритись під впливом високої температури, порадить профілактичні краплі при синдромі “сухого ока”.
 • Кон’юнктивіт є головним протипоказанням для відвідування сауни, незалежно від клінічної картини СПА-процедуру варто відкласти до одужання.
 • Для мінімізації термічної дії на рогівку в парній рекомендується прикривати очі і частіше моргати.
 • Необхідно суворо стежити за гігієною: використовувати тільки свій чистий рушник, застосовувати антисептик для рук, виключити контакт очей з руками.
 • Спеціальна шапочка захистить не тільки волосся від пересушування, а й очі від потрапляння поту.
 • Якщо відчувається тиск в очах, рекомендується зробити легкий масаж повік.

Бажано використовувати зволожуючі краплі щоразу після відвідування лазні, наприклад, краплі категорії штучної сльози, такі як “СуперОптік Аква”.

Корисна інформація: Сухість та почервоніння очей після лазні

Висновок

Синдром “сухого ока”, запалення, розширення судин — стани після лазні, які можна виправити медикаментозно, але за призначенням офтальмолога. Наприклад, краплі категорії штучної сльози, такі як “СуперОптік Аква” можна використовувати для профілактики ксерофтальмії відразу після відвідин парної. Якщо болять очі та голова після лазні, щоразу погіршується чіткість зору, виникають інші неприємні реакції – відмова від СПА-процедури буде найвірнішим рішенням.

Використовувана література

The dry eye: a diagnostic dilemma J P Whitcher Jr, D C Gritz, T E Daniels

Diagnosis and treatment of dry eyes M Wright, B Dhillon

Changes of the tear film in dry eyes H Kilp, E Schmid, W Poss, L Kirchner

Corneal epithelial cell viability following exposure to ophthalmic solutions containing preservatives and/or antihypertensive agents. Whitson J., Petroll W. Adv. Ther. 2012. Vol. 29 (10). Р. 874–888.

Abnormal of tear lipid layer and recent advances in clinical study of dry eye Xin-Ye Xiao, Zu-Guo Liu

New Insights Into the Lipid Layer of the Tear Film and Meibomian Glands Reiko Arita, Shima Fukuoka, Naoyuki Morishige

Chambered warm moist air eyelid warming devices – a review Morten Schjerven Magno, Jonatan Olafsson

Eyelid Warming Devices: Safety, Efficacy, and Place in Therapy Brandon Bzovey, William Ngo

Efficacy of a new warm moist air device on tear functions of patients with simple meibomian gland dysfunction Yukihiro Matsumoto, Murat Dogru, Eiki Goto

Дізнайся, які краплі тобі обрати
Швидкий тест, який допоможе визначитись чи загрожує вам Синдром Сухого Ока та які краплі краще обрати відповідно до ваших потреб
5 коротких запитань (3-5 хв часу на проходження)
Під час проходження тесту, ми не збираємо ваші персональні дані (ім’я, телефон, електронна адреса тощо)
ПРОЙТИ ТЕСТ
Дізнайся, які краплі тобі обрати
1.
Чи використовуєте Ви краплі для полегшення таких симптомів: сухість очей, відчуття піску, почервоніння ока?

2.
Як часто Ви відчуваєте сухість, втому очей, відчуття піску або печіння?

3.
Які симптоми відчуваєте найчастіше? (можете обрати декілька)
4.
Коли частіше відчуваєте симптоми, які зазначали в попередньому питанні?

5.
Чи використовуєте ви лінзи?

Додаткова допомога зору:
СуперОптік Капсули

1 капсула на добу для підтримки та захисту зору від
несприятливих зовнішніх факторів (робота за комп’ютером, куріння, керування транспортними засобами та вікові зміни 40 років).

Омега 3, Лютеїн Flora Glo ® та 15 активних компонентів для зниження стомлюваності та підтримання нормальних функцій зору.

Чи не є лікарським засобом.

Без ГМО.