До всіх статей

Затуманений зір: причини появи та лікування

Dry eye-наука
Корисна інформація: Затуманений зір: причини появи та лікування

Останнім часом стали помічати, що картинка перед очима стає розмитою? Можливо, причина у затуманеності зору. Діагноз ставить офтальмолог після огляду та проведення необхідних тестів, тому не зволікайте з візитом до фахівця.

Корисна інформація: Затуманений зір: причини появи та лікування

Коротко про ССО

До однієї з причин появи затуманеного зору належить синдром сухого ока. У такому стані органи зору не виробляють достатньої кількості слізної рідини або її склад різко змінюється. Основні симптоми – печіння, свербіння, відчуття піску в очах. Для діагностики потрібно пройти огляд в офтальмолога та зробити відповідні тести.

Сухе око: важливо пам’ятати

Оптимальний обсяг вироблення сльози – 0,3-0,5 мл на хвилину, якщо він менший, виникають неприємні відчуття на кшталт печіння, сверблячки, затуманеності зображення, відчуття піску в очах. Для зволоження та усунення неприємних симптомів рекомендовано використовувати краплі категорії штучної сльози.

Причини та ознаки затуманення зору

Лікування симптому розмитого зору залежатиме від його виникнення. Основні варіанти:

  • Катаракта. Симптоми посилюються поступово, у людини спостерігаються складнощі з розрізненням світла та тіні, можуть з’являтися відблиски. Ризики катаракти помітно зростають у віці після 50 років, у людей, які приймають кортикостероїди.
  • Рубці на рогівці ока. З’являються внаслідок інфекцій та травм.
  • Захворювання сітківки. Це може бути втрата центрального зору або вікова дегенерація жовтої плями.
  • Інфекції сітківки. Наприклад, токсоплазмоз чи цитомегаловірус. Часто зустрічаються у пацієнтів із низьким імунітетом.
  • Пігментний ретиніт. При прогресуючій дистрофії сітківки ока симптоми посилюються поступово.

Також потрібно виключити курячу сліпоту, пошкодження сітківки, епіретинальну мембрану, закупорення вен сітківки ока, відкритокутову глаукому. Затуманений зір може призводити до серйозних ускладнень, тому допомога кваліфікованого лікаря є обов’язковою.

Корисна інформація: Затуманений зір: причини появи та лікування Корисна інформація: Затуманений зір: причини появи та лікування

Якщо туман в одному оці

Неприємний симптом може поширюватись тільки на одне око. Зазвичай це говорить про запальний процес – іридоцикліт, кон’юнктивіт, кератит. Також можуть турбувати біль, печіння в оці, гіперемія, звуження поля зору, виділення з очей. Необхідна лікарська консультація.

Діагностика

Затуманений зір в одному оці (або в обох одразу) вимагає звернення до фахівця. Навіть якщо проблема турбує час від часу, потрібно проконсультуватися з лікарем, провести комплексну діагностику та розпочати лікування.

Офтальмологи вдаються до:

  • Біомікроскопії для оцінки стану структурних елементів органів зору із застосуванням щілинної лампи.
  • Офтальмоскопії – огляду очного дна.
  • Тонометрії – вимірювання тиску всередині ока.

Комплексний підхід до обстеження дозволяє виявляти ураження сітківки, кришталика, склоподібного тіла, рогівки та інших офтальмологічних патологій на ранніх стадіях. В окремих випадках проводиться томографія сітківки.

Лікування симптому розмитого зору

Затуманений зір може мати тимчасовий чи хронічний характер. У будь-якому випадку слід звернутися до лікаря для консультації та комплексного обстеження. Лікування розмитості зору полягає в усуненні першопричин та подальшої профілактики. Офтальмолог має приділити особливу увагу стимуляції процесів регенерації.

Краплі для покращення чіткості зору

Застосування крапель категорії штучної сльози – профілактика гострої втрати зору. Вони зволожують, усувають печіння та свербіж, відчуття піску в очах. Один із можливих варіантів крапель цієї категорії – СуперОптік Аква.

Штучні сльози СуперОптік Аква зволожують рогівку та усувають неприємні симптоми, що супроводжують синдром сухого ока. Їх можна застосовувати щодня до 5 разів. Головна активна речовина – гіалуронова кислота.

Корисна інформація: Затуманений зір: причини появи та лікування

Висновок

Різка зміна гостроти зору – серйозний привід для занепокоєння. Симптом може виникати на тлі серйозних офтальмологічних захворювань, які потребують лікування. Якщо затуманеність розвивається внаслідок синдрому сухого ока, для зволоження, усунення печіння та свербіння можна використовувати краплі категорії штучної сльози на зразок СуперОптік Аква.

Використана література

Медоєва М. А., Абієва І. М., Метонідзе Т. Д. Профілактика офтальмологічних захворювань. Текст наукової статті за спеціальністю «Клінічна медицина».

COMPUTER VISION SYNDROME. Erdinest N, Berkow D. Harefuah. 2021 Jun;160(6):386-392. PMID: 34160157.

Blurred vision in a young man: Eyeball fluid cytopathology. Martínez-Girón R, Martínez-Torre S. Cytopathology. 2020 Jul;31(4):338-340. doi: 10.1111/cyt.12842. Epub 2020 Jun 11. PMID: 32333485.

Advances in dry eye disease treatment. O’Neil EC, Henderson M, Massaro-Giordano M, Bunya VY. Curr Opin Ophthalmol. 2019 May;30(3):166-178. doi: 10.1097/ICU.0000000000000569.

Dry Eye Disease: An Update in 2022. Hakim FE, Farooq AV. JAMA. 2022 Feb 1;327(5):478-479. doi: 10.1001/jama.2021.19963.

Дізнайся, які краплі тобі обрати
Швидкий тест, який допоможе визначитись чи загрожує вам Синдром Сухого Ока та які краплі краще обрати відповідно до ваших потреб
5 коротких запитань (3-5 хв часу на проходження)
Під час проходження тесту, ми не збираємо ваші персональні дані (ім’я, телефон, електронна адреса тощо)
ПРОЙТИ ТЕСТ
Дізнайся, які краплі тобі обрати
1.
Чи використовуєте Ви краплі для полегшення таких симптомів: сухість очей, відчуття піску, почервоніння ока?

2.
Як часто Ви відчуваєте сухість, втому очей, відчуття піску або печіння?

3.
Які симптоми відчуваєте найчастіше? (можете обрати декілька)
4.
Коли частіше відчуваєте симптоми, які зазначали в попередньому питанні?

5.
Чи використовуєте ви лінзи?

Додаткова допомога зору:
СуперОптік Капсули

1 капсула на добу для підтримки та захисту зору від
несприятливих зовнішніх факторів (робота за комп’ютером, куріння, керування транспортними засобами та вікові зміни 40 років).

Омега 3, Лютеїн Flora Glo ® та 15 активних компонентів для зниження стомлюваності та підтримання нормальних функцій зору.

Чи не є лікарським засобом.

Без ГМО.