До всіх статей

Як стрес може призвести до втоми очей та головного болю?

Поради по здоров’ю
Корисна інформація: Як стрес може призвести до втоми очей та головного болю?

Вплив стресу на очі та головний біль

Сучасні умови життя часто стають причиною стресу. Більшість новин людина отримує візуально. При цьому вона включає режим самозбереження, намагаючись зменшити обсяги негативної інформації, що надходить.

Важливо не пропустити перші сигнали перенапруження. Про потребу у відпочинку свідчить сухість в очах, різь, “чорні мушки”, ефект “піску в очах”. Далі можуть виникнути міокімія (мимовільне скорочення м’язів повік), раптове зниження якості зору, головний біль, викликаний високим очним тиском. Як не допустити цього, читайте у нашій статті.

Корисна інформація: Як стрес може призвести до втоми очей та головного болю?

Що таке “сухе око”

При недостатній кількості вологи в очах, швидкому випаровуванні сліз виникає синдром “сухого ока”. При цьому відчувається свербіж, печіння, втома очей під час читання або роботи за комп’ютером. Які причини цього синдрому, симптоми його проявлення та методи лікування? Докладніше про це далі.

Очі та стрес

При панічних атаках пульс та дихання людини частішають, починається гіпервентиляція легень. Відбувається різке підвищення рівня кисню в організмі, знижується рівень вуглекислоти. Нерідко темнішає в очах або з’являються зірочки чи мушки, знижується здатність до периферичного огляду. Зорова напруга може стати причиною зорової втоми та дискомфорту. У деяких випадках це може призвести до тимчасової втрати зору.

Види проблем з очима

У разі відчуття страху, тривоги, гніву чи роздратування в людини прискорюється серцебиття, напружуються м’язи. Це може призвести до таких проблем із зором, як:

 • пошкодження судинної системи очей (може стати причиною зниження гостроти зору та сліпоти);
 • посмикування ока (свідчить про серйозний неврологічний стан – блефароспазм або геміфаціальний спазм);
 • діабетична ретинопатія (вражає судини сітківки очного яблука).

Не варто нехтувати своїм здоров’ям. При перших ознаках погіршення стану, різкому падінні зору слід звернутися до офтальмолога.

Корисна інформація: Як стрес може призвести до втоми очей та головного болю? Корисна інформація: Як стрес може призвести до втоми очей та головного болю?

Як уникнути напруження очей

У моменти стресу та напруги частішає дихання та розширюються зіниці. Можна навчитися протистояти негативним емоційним реакціям на події та розслабляти очі за допомогою легкої гімнастики для очей. Виконуйте такі дії:

 • сидячи чи лежачи, прикрийте очі;
 • рухайте очними яблуками вліво та вправо, вгору та вниз;
 • помасажуйте перенісся кілька хвилин;
 • повільно вдихніть і розплющте очі.

Головний біль при стресі

Найчастіше болить голова від стресу внаслідок перенапруги чи сильного емоційного потрясіння. Регулярні нервові, психоемоційні навантаження мають негативні наслідки. Це результат висновку після проведення дослідження групи вчених на чолі з доктором Сарою Шремм (Sara Schramm) з клініки при Університеті Дуйсбург-Ессен (University Hospital of University Duisburg-Essen), Німеччина. Після сильного стресу болить голова, що значно впливає на якість життя: біль не дозволяє розслабитись, гальмує робочий процес. В той же час головний біль – це стресор, таким чином формується замкнене коло.

Головний біль, викликаний стресом, може бути результатом вазоконстрикції судин, м’язового напруження та змін у рівні серотоніну. Стрес також може впливати на зорову систему через зміни в кровопостачанні в очах. Для управління головним болем, важливо застосовувати методи стрес-менеджменту, такі як медитація та фізична активність.

Симптоми та ознаки стресового головного болю

Головний біль може виникнути при підвищеній напрузі спинних м’язів. Відбувається це внаслідок:

 • недостатнього часу для сну, відпочинку;
 • неправильної постави;
 • емоційних стресів, депресії;
 • страху;
 • голоду;
 • виснаження;
 • низького рівня заліза.

Перед початком лікування необхідно встановити причину виникнення недуги.

Корисна інформація: Як стрес може призвести до втоми очей та головного болю?

Як позбутися головного болю при стресі

Зазвичай після сильного стресу паморочиться в голові. Як із цим впоратися? Намагайтеся дотримуватися:

 • восьмигодинного сну;
 • гармонічних навантажень;
 • правильного харчування;
 • практикування медитацій, дихальної гімнастики.

Здоровий спосіб життя – один з багатьох шляхів до покращення самопочуття.

Поради щодо зменшення головного болю

Для зменшення головного болю рекомендується приймати теплий душ, зробити легкий масаж голови, шиї. Намагайтеся підтримувати вдома спокійну атмосферу, відволікатись від рутинних справ, спілкуючись з друзями, близькими людьми. Це допоможе зняти напругу.

Дослідження

За даними National Center for Biotechnology Information, стреси, внутрішнє напруження викликають пересихання слизової ока. Для усунення симптомів синдрому сухого ока офтальмологи застосовують краплі категорії штучної сльози. Наприклад, такі як “Супероптик Аква”, у їх складі міститься гіалуронова кислота та 2 флакончики в пачці.

Рекомендації

Відгородитись від стресу неможливо, але можна навчитися реагувати на нього без надмірної шкоди для організму. Частіше гуляйте на свіжому повітрі, не забувайте про дихальні практики. Займайтеся релаксацією, періодично влаштовуйте ароматичні ванни. Не зайвим буде й відвідування невропатолога.

Дізнайся, які краплі тобі обрати
Швидкий тест, який допоможе визначитись чи загрожує вам Синдром Сухого Ока та які краплі краще обрати відповідно до ваших потреб
5 коротких запитань (3-5 хв часу на проходження)
Під час проходження тесту, ми не збираємо ваші персональні дані (ім’я, телефон, електронна адреса тощо)
ПРОЙТИ ТЕСТ
Дізнайся, які краплі тобі обрати
1.
Чи використовуєте Ви краплі для полегшення таких симптомів: сухість очей, відчуття піску, почервоніння ока?

2.
Як часто Ви відчуваєте сухість, втому очей, відчуття піску або печіння?

3.
Які симптоми відчуваєте найчастіше? (можете обрати декілька)
4.
Коли частіше відчуваєте симптоми, які зазначали в попередньому питанні?

5.
Чи використовуєте ви лінзи?

Додаткова допомога зору:
СуперОптік Капсули

1 капсула на добу для підтримки та захисту зору від
несприятливих зовнішніх факторів (робота за комп’ютером, куріння, керування транспортними засобами та вікові зміни 40 років).

Омега 3, Лютеїн Flora Glo ® та 15 активних компонентів для зниження стомлюваності та підтримання нормальних функцій зору.

Чи не є лікарським засобом.

Без ГМО.