До всіх статей

Відчуття піску в очах і контактні лінзи: як контактні лінзи можуть провокувати відчуття піску в очах і як цьому запобігти?

Поради по здоров’ю
Корисна інформація: Відчуття піску в очах і контактні лінзи: як контактні лінзи можуть провокувати відчуття піску в очах і як цьому запобігти?

Як контактні лінзи можуть спричинити відчуття піску в очах і як цьому запобігти?

Контактні лінзи – зручний і якісний спосіб корекції зору. На відміну від окулярів, вони мають безліч переваг. Однак прихильники контактної корекції зору стикаються з проблемами подразнень, сухості очей, інфекційних захворювань тощо. Утім, є гарна новина! Ми розкажемо, як впоратися з труднощами та не зіпсувати враження про контактні лінзи.

Корисна інформація: Відчуття піску в очах і контактні лінзи: як контактні лінзи можуть провокувати відчуття піску в очах і як цьому запобігти?

Що таке ССО

Сльозова рідина необхідна для підтримки нормальної роботи ока. Коли її недостатньо або вона занадто швидко висихає, відчувається дискомфорт:

 • печіння;
 • свербіж;
 • різь;
 • втома очей.

Усе це симптоми синдрому сухого ока.

Важливо пам’ятати про сухе око та його прояви

Користуєтесь контактними лінзами? Періодично відчуваєте біль і втому, після зняття лінз відчуття піску в очах? Вірогідно, ви зіткнулися з ССО. Ми розповімо, як долати ці негаразди.

Причини дискомфортного використання лінз

Дискомфорт під час використання може бути пов’язаний з різними чинниками:

 • Алергія на матеріал або рідину.
 • Зношені лінзи призводять до подразнення очей, печіння та інших неприємних проявів.
 • Недотримання гігієни. Косметика, пил, різні інфекції можуть потрапити в око під час одягання або зняття оптики.
 • Пошкодження – найдрібніша тріщина на поверхні оптики буде відчутною і призведе до запалень і різі.

Неакуратне зняття викликає пошкодження рогівки. Постійне порушення епітелію може призвести до серйозних проблем і навіть до втрати зору.

Синдром сухого ока під час використання контактних лінз

Контактна корекція зору часто супроводжується ССО. Лінза контактує з рогівкою і впливає на цілісність слізної плівки. Рідина, що знаходиться над лінзою, швидко випаровується, поверхня ока пересихає. Після лінз ніби пісок в очах? Не зволікайте з походом до офтальмолога.

Належний догляд за лінзами

Гігієна відіграє дуже важливу роль. Контактна корекція зору передбачає дотримання кількох правил:

 • чистота та гігієна оптики та всього, що з нею стикається;
 • дотримання правил використання аксесуарів;
 • регулярне відвідування фахівця для перевірки та коригування діагнозу.

Варто також дотримуватися термінів носіння оптики.

Корисна інформація: Відчуття піску в очах і контактні лінзи: як контактні лінзи можуть провокувати відчуття піску в очах і як цьому запобігти? Корисна інформація: Відчуття піску в очах і контактні лінзи: як контактні лінзи можуть провокувати відчуття піску в очах і як цьому запобігти?

Види розчинів і очищення

Розчин для оптики має підбирати фахівець, бо не всі рідини та матеріали сумісні між собою. Є багатофункціональні та пероксидні розчини. Регулярно проводьте охайне механічне очищення лінз, щоб не пошкодити їхню структуру. Зберігайте в спеціальному контейнері та рідині. Недотримання рекомендацій може призвести до проблем із зором і нестерпного дискомфорту.

Очищення контейнера

Контейнер, у якому зберігаються лінзи, необхідно утримувати в чистоті. Після кожного виймання оптики слід вилити розчин, що залишився, а ємність промити, обробити та залишити висихати на повітрі. Міняти контейнер потрібно 1 раз на місяць.

Поради офтальмолога

Для того щоб уникнути розвитку ССО, окулісти рекомендують відмовитися від контактних лінз на користь окулярів. Водночас, якщо ви не готові пожертвувати комфортом, стежте за підтриманням необхідного рівня вологості в приміщенні, уникайте запорошених і задимлених місць, а також звертайтеся до фахівців у разі появи перших симптомів.

Корисна інформація: Відчуття піску в очах і контактні лінзи: як контактні лінзи можуть провокувати відчуття піску в очах і як цьому запобігти?

Коли потрібні зволожувальні краплі

Вам потрібні спеціальні краплі, якщо носите оптику понад 8 годин на день, працюєте за ноутбуком або в офісі з кондиціонером, займаєтесь плаванням, схильні до алергічних реакцій або використовуєте будь-які лінзи. Краплі категорії штучної сльози будуть вам надійним помічником, наприклад, такі як “СуперОптик Аква” – засіб на основі гіалуронової кислоти, що працює із синдромом сухого ока.

Правильно застосовуємо краплі для очей

Перед процедурою обов’язково вимийте руки з милом. Для того щоб закапати розчин, потрібно:

 • закинути голову;
 • дивитися в стелю;
 • відтягнути нижню повіку;
 • закапати препарат у кон’юнктурний мішок.

Для найкращого ефекту намагайтеся не заплющувати очі протягом 20-30 секунд, потім моргніть, щоб розчин увібрався.

Корисна інформація: Відчуття піску в очах і контактні лінзи: як контактні лінзи можуть провокувати відчуття піску в очах і як цьому запобігти?

Рекомендації

Якщо ви носите лінзи, за можливості захищайте очі від шкідливих природних факторів і впливу випромінювання від екранів комп’ютерів, планшетів, смартфонів. Використовуйте спеціальні краплі категорії штучної сльози, щоб швидко усунути симптоми ССО і забезпечити очам додаткове зволоження та захист. Купуючи краплі, зверніть увагу на обмеження та протипоказання, а також термін придатності.

Дізнайся, які краплі тобі обрати
Швидкий тест, який допоможе визначитись чи загрожує вам Синдром Сухого Ока та які краплі краще обрати відповідно до ваших потреб
5 коротких запитань (3-5 хв часу на проходження)
Під час проходження тесту, ми не збираємо ваші персональні дані (ім’я, телефон, електронна адреса тощо)
ПРОЙТИ ТЕСТ
Дізнайся, які краплі тобі обрати
1.
Чи використовуєте Ви краплі для полегшення таких симптомів: сухість очей, відчуття піску, почервоніння ока?

2.
Як часто Ви відчуваєте сухість, втому очей, відчуття піску або печіння?

3.
Які симптоми відчуваєте найчастіше? (можете обрати декілька)
4.
Коли частіше відчуваєте симптоми, які зазначали в попередньому питанні?

5.
Чи використовуєте ви лінзи?

Додаткова допомога зору:
СуперОптік Капсули

1 капсула на добу для підтримки та захисту зору від
несприятливих зовнішніх факторів (робота за комп’ютером, куріння, керування транспортними засобами та вікові зміни 40 років).

Омега 3, Лютеїн Flora Glo ® та 15 активних компонентів для зниження стомлюваності та підтримання нормальних функцій зору.

Чи не є лікарським засобом.

Без ГМО.