До всіх статей

Різь в очах від контактних лінз: лікування та профілактика

Поради по здоров’ю
Корисна інформація: Різь в очах від контактних лінз: лікування та профілактика

Контактні лінзи – найсучасніший та комфортний спосіб корекції зору. Давно користуєтесь ним? У такому разі ви напевно помічали, що під час використання лінз може виникати різь, а під час роботи за комп’ютером або водіння авто турбує синдром сухого ока.

Корисна інформація: Різь в очах від контактних лінз: лікування та профілактика

Коротко про синдром сухого ока

Синдромом сухого ока називають стан, коли органи зору не продукують достатньо сльози, або вона змінює свій склад. До факторів, що провокують цей стан, відносять шкідливі звички, вік за 50 років, деякі системні патології, використання кондиціонерів, обігрівачів, носіння лінз, часте використання гаджетів.

Чому з’являється синдром сухого ока

Із дискомфортними відчуттями при носінні контактних лінз найчастіше стикаються люди із синдромом сухого ока. Стан розвивається на тлі порушень сльозопродукції та недостатнього зволоження рогівки. Саме сухість очей часто є причиною відмови застосовувати лінзи для корекції зору.

У нормальній ситуації слізна плівка при кожному кліпанні очей відновлюється. Коли це не відбувається, з’являються сухість, печіння, свербіж. Посилюватиметься відчуття піску в очах після зняття лінз. Також характерні симптоми проявляються на тлі гормональних збоїв, прийманні сечогінних засобів, антидепресантів, антигістамінних.

Корисна інформація: Різь в очах від контактних лінз: лікування та профілактика

Основні причини різі

Очам, як і іншим нашим органам, потрібна достатня кількість кисню – за його перенесення відповідає слізна рідина. За умови неправильного підбору лінз доступ кисню перекривається, починаються гіпоксичні зміни. Негативно впливає і порушення правил носіння лінз.

Не слід виключати алергічні реакції. Можлива індивідуальна непереносимість білкових відкладень та/або компонентів спеціального розчину. Якщо міняти лінзи невчасно, ризики зростають у рази. Також алергічні реакції провокують зовнішні фактори – пил, пилок тощо.

Корисна інформація: Різь в очах від контактних лінз: лікування та профілактика Корисна інформація: Різь в очах від контактних лінз: лікування та профілактика

Переконайтеся, що ви використовуєте якісний та свіжий розчин для лінз. Продукт низької якості або з терміном придатності, що минув, небезпечний. У кращому разі він викличе подразнення, різь, свербіння, в гіршому – призведе до опіків рогівки.

Також важливо правильно вибирати розмір лінз та надівати їх. Некоректна посадка викликає неприємні відчуття, а при постійному кліпанні може призводити до мікроушкоджень оболонки ока.

Діагностика

Якщо ви відчуваєте різь в очах при носінні контактних лінз і після їх зняття, зверніться до лікаря. Він проведе огляд, збере анамнез, за потреби направить вас на додаткові обстеження.

Профілактика та лікування

Щоб позбутися неприємного відчуття різі, печіння в очах, потрібно визначити першопричину стану та розібратися з факторами, що провокують. Консервативна терапія містить:

  • Застосування крапель категорії штучної сльози. Краплі СуперОптік Аква зволожують очі, усувають неприємні відчуття та дискомфорт. Їх можна застосовувати до 5 разів на день.
  • Терапію патологій, що спровокували розвиток синдрому сухого ока.
  • Протиалергічне лікування (якщо природа проблеми саме алергічна).

Якщо різь в одному оці або обох під час носіння лінз виникла внаслідок потрапляння до ока стороннього предмета, зніміть лінзу й активно покліпайте. Виділиться збільшена кількість слізної рідини, яка вимиє те, що заважає. Засоби контактної корекції промити в розчині.

Правильно носимо контактні лінзи

Правильне застосування лінз запобігатиме більшості неприємних симптомів. Основні моменти:

  • Носити засоби контактної корекції зору необхідно відповідно до встановленого режиму. Якщо вони денні, перед сном мають зніматися, міняйте лінзи з частотою, вказаною виробником в інструкції.
  • Виявили хімічні чи механічні ушкодження? Купуйте нову пару.
  • Вибирайте засоби контактної корекції за рекомендацією лікаря у перевіреному інтернет-магазині чи оптиці.
  • Стежте за ідеальною чистотою лінз, купуйте якісні аксесуари та розчини.
Корисна інформація: Різь в очах від контактних лінз: лікування та профілактика

Унаслідок носіння лінз з’явилася різь або печіння? Потрібно усунути першопричину – замінити старі лінзи, звернутися за необхідності до офтальмолога за новим рецептом, купити новий розчин і переглянути правила догляду за засобами контактної корекції. Дискомфорт швидко усунуть препарати штучної сльози, наприклад краплі СуперОптік Аква.

Почервоніння не минає? Можливо, причина у бактеріальній чи вірусній інфекції. У такому разі потрібно якнайшвидше звернутися до офтальмолога для проходження обстеження та призначення терапії.

Дослідження

Різь в очах після контактних лінз часто виникає на тлі синдрому сухого ока. Проблема зустрічається у будь-якому віці, зокрема серед молодих людей. Для профілактики ССО потрібно враховувати особливості розвитку синдрому та фактори, які його провокують. Грамотний підбір терапевтичної схеми в комбінації із застосуванням крапель категорії штучної сльози дає хороші результати.

Рекомендації

Очі можуть втомлюватися від лінз, тому робіть перерви, наприклад, приходьте додому, знімайте засоби контактної корекції та одягайте окуляри. Спати в лінзах денного носіння не можна.

Корисна інформація: Різь в очах від контактних лінз: лікування та профілактика

Якщо причина дискомфортних відчуттів у синдромі сухого ока, допоможуть препарати штучної сльози. Стежте за термінами придатності розчину та своєчасно купуйте нові витратники.

Висновок

Носіння контактних лінз підвищує ймовірність розвитку синдрому сухого ока та появи характерних симптомів – сухості, печіння, відчуття піску в очах. Якщо проблема безпосередньо у ССО, допоможуть краплі категорії штучної сльози, наприклад, один із представників цієї категорії – СуперОптік Аква. Можливо, лінзи неправильно підібрані, не підходять вам за розміром або ви неправильно встановлюєте їх – це теж призводить до дискомфортних відчуттів. Не варто використовувати неякісні та прострочені розчини.

Використана література

Єгоров Є. А. Синдром сухого ока, асоційований із носінням контактних лінз. Особливості терапевтичного підходу.

DRY EYE DISEASE. A REVIEW. Zemanová M. Cesk Slov Oftalmol. 2021 Winter;77(3):107–119. doi: 10.31348/2020/29.

Dry Eye Disease: Prevalence, Assessment, and Management. Rouen PA, White ML. Home Healthc Now. 2018 Mar/Apr;36(2):74-83. doi: 10.1097/NHH.0000000000000652.

Dry Eye. Clayton JA. N Engl J Med. 2018 Jun 7;378(23):2212-2223. doi: 10.1056/NEJMra1407936.

Дізнайся, які краплі тобі обрати
Швидкий тест, який допоможе визначитись чи загрожує вам Синдром Сухого Ока та які краплі краще обрати відповідно до ваших потреб
5 коротких запитань (3-5 хв часу на проходження)
Під час проходження тесту, ми не збираємо ваші персональні дані (ім’я, телефон, електронна адреса тощо)
ПРОЙТИ ТЕСТ
Дізнайся, які краплі тобі обрати
1.
Чи використовуєте Ви краплі для полегшення таких симптомів: сухість очей, відчуття піску, почервоніння ока?

2.
Як часто Ви відчуваєте сухість, втому очей, відчуття піску або печіння?

3.
Які симптоми відчуваєте найчастіше? (можете обрати декілька)
4.
Коли частіше відчуваєте симптоми, які зазначали в попередньому питанні?

5.
Чи використовуєте ви лінзи?

Додаткова допомога зору:
СуперОптік Капсули

1 капсула на добу для підтримки та захисту зору від
несприятливих зовнішніх факторів (робота за комп’ютером, куріння, керування транспортними засобами та вікові зміни 40 років).

Омега 3, Лютеїн Flora Glo ® та 15 активних компонентів для зниження стомлюваності та підтримання нормальних функцій зору.

Чи не є лікарським засобом.

Без ГМО.