
У списку причин, які сприяють зростанню захворюваності на алергію, вчені перераховують: стерилізацію умов життя, прогрес хімічної промисловості (від харчових консервантів до побутової хімії), погіршення екологічної ситуації, куріння і стреси. А найпоширенішими алергенами називають: домашній пил, пилок рослин (особливо трави амброзії), шерсть тварин, спори грибків, ліки, побутову хімію і харчові продукти. З деякими з них, наприклад, з пилом або ліками, люди з алергією контактують цілий рік, з іншими – сезонно (пилок рослин актуалізується навесні, спори грибків в дні осіннього спорообразованія).
З чим пов’язаний той факт, що саме очі в першу чергу страждають від алергії: болять, сльозяться, червоніють, запалюються? Все просто – алергени, як правило, подорожують по повітрю, а слизові оболонки очей і носа – прямі ворота для їх потрапляння в організм.
Ще одна поширена причина, через яку очі червоніють, сверблять, опухають – реакція на неякісну косметику. Всілякі аромати і масла можуть дратувати шкіру повік при контакті з нею, ось чому важливо підбирати перевірені косметичні препарати та засоби для зняття макіяжу, стежити за тим, щоб косметика не була простроченою.
Очна алергія найчастіше проявляється у вигляді алергічного кон’юнктивіту – захворювання, при якому очі червоніють, сверблять, запалюються, зір втрачає чіткість. Правило номер один в таких ситуаціях – знайти джерело алергії і усунути його. Втім, профілактика свербіння і печіння очей не менш важлива. Відомо, чим більше пересушена рогівка ока, тим легше пилу, алергенів, бактерій проникнути всередину організму. Ось чому людям, схильним до алергії, не завадить завжди мати при собі флакон з зволожуючими краплями. Вони підвищують природні механізми зволоження очей, позбавляють від роздратування, знімають почервоніння і втому.