
ЯК ДОПОМОГТИ СВОЇМ ОЧАМ
Астенопію (синдром втоми очей) офтальмологи вважають новою «епідемією»: час від часу її симптоми відчувають 92% офісних працівників і школярів (найчастіше після роботи з комп’ютером). Про втому очей говорять такі симптоми: перед очима висить пелена, предмети бачаться нечітко, турбує сльозотеча, відчуття «піску» в очах, знижується гострота зору. Вирішити питання радикально і не користуватися технікою іноді – не варіант.
Як зняти втому очей?
Медики радять приділити увагу дотриманню правил роботи з комп’ютером і раціонально організувати робоче місце.
Правило №1. Необхідно створити правильний робочий ритм. Оптимально – сидіти перед монітором не довше ніж 6 годин на день в цілому і не більше 1,5 годин безперервно (через ці проміжки часу важливо робити п’ятнадцяти хвилинні перерви).
Правило №2. Організуйте комфортну робочу зону. Монітор потрібно розгорнути так, щоб він не «блікував» від вуличного світла або настільної лампи, трохи посунути його нижній край для утворення невеликого нахилу і розмістити на відстані 50-60 см від очей. Цікаво, що в офісах з однотонними білими стінами очі втомлюються сильніше, їм просто нема за що зачепитися. Строката гамма офісних стін більш прийнятна для очей.
Правило № 3. Тримайте на робочому столі зволожуючі краплі, які допоможуть боротися з втомою очей. Критерії вибору: фізіологічний для очей склад, виражений зволожуючий ефект, відновлення захисних властивостей сльози. Якщо Ви носите контактні лінзи, то необхідно підібрати засіб від втоми очей без агресивних консервантів, які можуть їх пошкодити. І ще: підібрати недорогі краплі від втоми і напруги очей цілком можливо. Оптимальне співвідношення ціни-якості – одна з важливих характеристик європейського виробника.