
Як правильно закапувати очі?
Краплі для зволоження очей потрібні не тільки для усунення очного дискомфорту тим, хто носить лінзи і багато працює за комп’ютером. Омиваючи кон’юнктиву, краплі служать засобом профілактики інфекційних захворювань очей, стануть у нагоді для полегшення симптомів в період загострення алергічного кон’юнктивіту, в комплексному лікуванні інфекційно-запальних захворювань очей – блефариту, кон’юнктивіту, ячменю. Словом, у сумці і домашній аптечці – це незамінна річ, за умови правильного використання.
Що важливо знати?
1. Чисто вимиті, сухі руки перед процедурою – must have в процесі закапування очей. Якщо ви носите лінзи, уточніть в інструкції, чи слід їх зняти перед тим, як закапувати очі.
2. Сядьте або приляжте: закапувати очі зволожуючими краплями стоячи не рекомендується.
3. Акуратно відтягніть нижню повіку і, не торкаючись наконечником флакона вій і слизової, капніть у відкриту кишеньку одну-дві краплі лікарського засобу – намагайтесь потрапити якомога ближче до зовнішнього куточка ока.
4. Не варто боятись передозування: кон’юнктивальний мішок не здатний вмістити в собі надлишок рідини, все зайве вийде разом зі сльозою.
5. Закрийте на пару хвилин очі для рівномірного розподілу препарату, можна легкими рухами помасажувати куточки очей.
6. Промокніть очі вологою серветкою і повторіть процедуру з другим оком.
7. Не забувайте про заходи безпеки: дотримуйтесь правил зберігання крапель для зволоження очей і стежте за терміном їх придатності; не користуйтесь чужими краплями і не давайте свої краплі іншим; якщо необхідно закапувати очі різними препаратами, дотримуйтесь між ними інтервалу в 15 хвилин.