
1. Очі напружені довгий час. Пильно вдивляючись в дорогу, водій не помічає, як починає моргати все рідше і рідше. Слізна плівка пересихає, очі червоніють, сверблять, з’являється різь і відчуття піску.
Що робити: раз на дві годині зупинятися і робити гімнастику для очей. Не повертаючи голови, по десять разів дивитися вліво – вправо, вгору – вниз, робити кругові рухи. Добре покласти в бардачок зволожуючі краплі для очей і періодично зволожувати ними рогівку. Завдяки фізіологічному для очей складу, краплі відновлюють захисні властивості слізної плівки, оберігають від різі, болі та пересихання.
2. Сліпуче світло фар. У темряві яскраве зустрічне світло фар на дорозі б’є по очах, засліплює, провокує аварійні ситуації.
Що робити: оптимальний варіант – спеціальні окуляри – антифари для водіїв. Їх скло оснащене трьома захисними фотохромними шарами, які темніють від відблисків на мокрій дорозі, світла зустрічного транспорту та ультрафіолету вдень. Схожими властивостями володіють звичайні жовті або коричневі окуляри.
3. Вітер і кондиціонер. Кондиціонер, який рятує мандрівників від холоду і спеки, з очима може зіграти злий жарт, так само, як і вітер, що дме з відкритого вікна. Потоки повітря, залітаючі разом з ним піщинки та пилинки, пересушують рогівку ока, травмують крихітні кровоносні судини. Через це може виникнути відчуття сухості, різі, печіння.
Що робити: придбати міні-зволожувач повітря для машини. Не забувати закапувати очі зволожуючими краплями. Вони відновлюють слізну плівку, знімають почервоніння, позбавляють від подразнення, знімають втому очей і додають подорожі комфорту.