
Але є і свої нюанси: постійне носіння лінз може зменшити кількість слізної рідини, яка покриває поверхню очей. Дану проблему можна вирішити правильним доглядом і зволожуючими краплями для очей. Всім, хто користується контактними лінзами, важливо знати основні правила догляду за ними.
Будь-які лінзи, включаючи ті, які реклама пропонує носити не знімаючи, бажано на ніч поміщати в контейнер. Залишатися в них можна хіба що в екстрених ситуаціях – ночуючи в поїзді або в новорічну ніч. В цьому випадку при собі варто мати зволожуючі краплі для очей. Лінзи важливо вчасно міняти. Час їх життя помітно вкорочують: неакуратне носіння, запиленість приміщень, інфекційні захворювання очей (в цей час на лінзі можуть з’явитися білкові відкладення.)
Але навіть при правильному використанні і догляді постійне носіння лінз з часом знижує кількість вироблюваних сльози. Для заповнення нестачі сльози створені спеціальні зволожуючі краплі для очей, які можуть бути використані при носінні контактних лінз. Особливо важливо використовувати їх тим, хто багато часу проводить за комп’ютером.
Якими б досконалими не були лінзи, очі в кінці робочого дня будуть відчувати кисневе голодування, будуть роздратованими, червоними і \ або будуть сльозится. Лінзи з максимальним вмістом води тут теж не врятують. З одного боку, вони пропускають до ока максимум кисню – і це великий плюс, але з іншого – швидше зношуються і висихають, особливо в офісній атмосфері, де працюють кондиціонери. Крім того, разом з киснем, лінза всмоктує ззовні жир, білок, тому оптимально можуть купувати лінзи з вмістом води не більше 38% і носити їх при регулярній підтримці крапель для зволоження очей.
Кращі зволожуючі краплі для очей при носінні лінз відповідають кількома параметрам: мають фізіологічний склад для очей, виражений зволожуючий ефект, відновлюють захисні властивості слізної плівки і можуть похвалитися оптимальним співвідношенням ціни і якості.