
ЯКІ ФАКТОРИ ПІД ЧАС РОБОТИ НА ПК ВПЛИВАЮТЬ НА ЗДОРОВ’Я КОРИСТУВАЧА?
• НАВАНТАЖЕННЯ НА ОРГАН ЗОРУ
1. Шкідливе мерехтіння зобpаження через низьку частоту веpтикального поновлення або через низьку якість pозгортки монитоpа.
2. Має значення зміст зображення:
– найлегше око сприймає статичне велике кольорове зображення в супроводі звуку;
– гірше сприймається малювання зображення на комп’ютері;
– навантаження на зір суттєво зростає, коли користувач читає з екрана текст;
– рухоме зображення та його дрібні елементи призводять до серйозної перевтоми, яка знімається нескоро.
• ОБМЕЖЕНА ПОЗА
1. Ускладнене дихання — винесені вперед лікті не дають змоги вільно рухатися грудній клітці.
2. Біль у м’язах спини, шиї та головний біль — тривалі періоди нерухомості знижують приплив крові до м’язів, що призводить до накопичення в них продуктів обміну речовин, які подразнюють м’язи.
3. Остеохондроз – при тривалому сидінні з опущеними плечима виникають стійкі зміни в кістково-м’язовій системі.
4. Захворювання суглобів кистей рук — під час роботи на комп’ютері рука людини робить безліч дрібних рухів і дуже втомлюється, при тривалій роботі розвиваються хронічні захворювання.
• НАВАНТАЖЕННЯ НА ПСИХІКУ
Робота на комп’ютері вимагає не меншої зосередженості, ніж керування автомобілем. Складні завдання, комп’ютерні ігри викликають величезне напруження, якого практично не буває в звичайних умовах.
• ВИПРОМІНЮВАННЯ
1. Постійне електpостатичне поле високої напpуженості діє на відстані до півметpа від екрана, що може бути шкідливим пpи захворюваннях очей та шкіри.
2. Високочастотні електромагнітні поля, джерелом яких є кінескоп. У сучасних моделях моніторів випромінювання відводиться вгору і частково назад.
3. Низькочастотні електромагнітні поля — взаємодія власних полів монітора й зовнішніх електромагнітних полів може викликати мерехтіння зображення на екрані, що, у свою чергу, здатне спровокувати погіршення зору та головний біль.
ШКІДЛИВИЙ ВПЛИВ ПК НА ОРГАНІЗМ МОЖНА ПОПЕРЕДИТИ.
Ви можете значно зменшити вплив шкідливих чинників під час роботи на ПК за допомогою немедикаментозних методів і ряду лікарських засобів, а також БАДів.