
СУХО І НЕКОМФОРТНО
Безперечно, сучасні гаджети набагато досконаліше своїх кнопкових попередників. Вони позбавлені мерехтіння, випромінювання, ріжучої очей яскравості екрану. І все ж, регулярно гортаючи соцмережі або спілкуючись в месенджерах, ми рано чи пізно стикаємося з появою неприємних відчуттів – почуттям печіння, піску, чужорідного тіла в очах, сухістю і дискомфортом. Все це – прояви синдрому сухого ока, знайомого багатьом активним користувачам гаджетів. Які ж причини почуття сухості в очах і як полегшити стан?
Сльози, як правило, супроводжують бурхливі емоції. Однак вироблення невеликої кількості слізної рідини відбувається постійно і це важливо, адже вона живить, зволожує рогівку ока, очищає поверхню очей від мікроскопічних часток бруду, пилу, бактерій. Інтенсивне використання гаджетів зменшує кількість слізної рідини, адже, напружено вдивляючись в екран, людина моргає значно рідше. А адже саме при моргання слізна рідина розподіляється по поверхні ока, запобігаючи появі сухості і почуття чужорідного тіла. Часом, в якості компенсації за напругу, слізні залози починають виробляти надмірну кількість слізної рідини, але відчуття сухості в очах все одно нікуди не дівається.
ПІДВИЩУЄМО ЗВОЛОЖЕННЯ ОЧЕЙ
Більшість з нас просто ігнорує відчуття сухості і піску в очах і тим самим ризикує здоров’ям, адже пересихання рогівки ока – поширена причина серйозні офтальмологічні проблем. Що ж робити? По-перше, робити регулярні перерви (при роботі з гаджетами через кожні 30-40 хвилин), по-друге, проводити зорову гімнастику. По-третє, моргати якнайчастіше і, по-четверте, якщо вже смартфон став логічним продовженням вашої руки, необхідно використовувати кілька разів в день спеціальні зволожуючі краплі. Тоді відчуття печіння і сухості очей можна значно зменшити.