
1. Сигарети. Вікові зміни в сітківці ока курців розвиваються набагато швидше. «Нікотин значно підвищує ризик вікових змін сітківки ока, може призвести до втрати зору, — пояснює Андрій Сергієнко, професор кафедри офтальмології НМАПО ім. П.Л.Шупика. – Річ у тому, що в оці є спеціальні нікотинові рецептори, які сприймають нікотин і тим самим прискорюють розвиток хвороб». Крім того, курці частіше страждають від кон’юнктивітів, адже сигаретний дим дратує кон’юнктиву очей. Як засіб профілактики та швидкої допомоги своїм очам можна використовувати зволожуючі краплі, але краще діяти радикально і кинути палити.
2. Алкоголь. Невеликі дози спиртного навіть покращують зір: пару келихів хорошого червоного сухого вина в день підуть тільки на користь. Але якщо людина зловживає алкоголем, до того ж ще й курить — алкогольно-нікотинової макулопатіі, захворювання, що знищує сітківку ока, в результаті не уникнути.
3. Гаджети. Шкідлива звичка засинатитапрокидатися зі смартфоном рано чи пізно відгукнеться зниженням зору
і кератокон’юнктивітом, при якому очі червоніють, болять і сльозяться. Щоб уникнути неприємностей, залиште смартфон поза увагою, давайте очам відпочивати щогодини, якщо працюєте за монітором, і закапуйте очі зволожуючими краплями. Вони знімають почервоніння і втому, позбавляють від подразнення.
4. Незбалансоване харчування. Брак в щоденному меню каротиноїдів, омега-3 поліненасичених жирних кислот, вітамінів і мінералів прискорює розвиток вікових змін сітківки. У підсумку це призводить до помітного зниження гостроти зору, розвитку зорової втоми. Особливо актуальна проблема для шанувальників фаст-фуду, переповненого цукрами, насиченими жирами та швидкими вуглеводами. Для відшкодування нестачі поживних речовин включайте в харчування більше фруктів, овочів, морепродуктів, злакових. Як варіант — до звичайного раціону можна додавати вітамінно-мінеральні комплекси з лютеїном. Дорослій людині достатньо однієї капсули на добу, щоб заповнити дефіцит компонентів, корисних для ока.